zapiewajmy

wieczornica21

Image Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie po raz kolejny w tym roku organizuje eliminacje powiatowe do Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej "POSZUKIWANIA" 2010. Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie po raz kolejny w tym roku organizuje eliminacje powiatowe do Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” 2010, które odbędą się 7 października 2010 roku .

 W całości przedsięwzięcia uczestniczą dzieci i młodzież powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Wielki finał Turnieju planowany jest w Bibliotece w Żabnie dnia 28 października. W tym roku zarówno eliminacje, jak i finał będą miały szczególny charakter, bowiem odbywać się będą w roku obchodów 625. rocznicy lokacji miasta Żabna i Brzeska.

Turniej, rozbudzając poczucie estetyki, ma na celu przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, popularyzację literatury poprzez piękno słowa mówionego. Pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci i młodzieży, pomagając w odkrywaniu – poszukiwaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi.
Konkurs przeprowadzony zostanie w 2 kategoriach artystycznych: konkurs recytatorski i poezja śpiewana oraz w 3 grupach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy IV – VI), gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.
            Zwycięzcy turnieju otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz wezmą udział w finale międzypowiatowym w Żabnie. Patronat nad turniejem objął burmistrz Żabna – Stanisław Kusior oraz starosta tarnowski Mieczysław Kras.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w „Poszukiwaniach”, a zgłoszenia można nadsyłać na adres organizatora jeszcze 30 września.

Karta zgłoszenia i regulamin na stronie internetowej Biblioteki