zapiewajmy

wieczornica21

Image Towarzystwo Fotograficzne POZYTYWni, które niedawno obchodziło swoje trzecie urodziny, pragnie zaprosić wszystkich do konkursu na najciekawszy fotokast- czyli multimedialną opowieść reportażową, zapisaną fotografią i dźwiękiem. Fotokast to bardzo nowoczesna forma prezentacji zdjęć. Pozwala ona opowiadać historie z komentarzem dźwiękowym, a także poprzez multimedialność i zamieszczanie na stronach internetowych, zapewnia praktycznie nieograniczoną dostępność.

O tym, że fotokasty mogą być ciekawe dowiedzieli się z pewnością ci, którzy w zeszłym roku wzięli udział w I Przeglądzie Krótkich Form Reportażowych „FOTOMOVA”. Towarzystwo POZYTYWnych chce powtórzyć zeszłoroczny konkurs. Tym razem „FOTOMOVA” przeszła delikatne zmiany. Główna polega przede wszystkim na rozszerzeniu zasięgu terytorialnego. Udział w konkursie mogą wziąć bowiem wszyscy mieszkańcy Powiatu Tarnowskiego. Członkostwo w POZYTYWnych daje możliwość uczestnictwa w konkursie bez względu na miejsce zamieszkania.
W finale konkursu, czyli w II Przeglądzie Krótkich Form Reportażowych, który odbędzie się 26 listopada 2010 r. zaprezentowanych zostanie dziesięć najlepszych fotokastów, które do dnia 17 listopada 2010 r. zostaną nadesłane. O tym, które reportaże zostaną przedstawione publiczności zadecyduje jury, którego skład zapewnia najwyższą merytoryczną ocenę prac. Wśród jego członków są: Andrzej Tylko, Tadeusz Koniarz oraz Paweł Sroka.
W partnerstwo organizacyjne „FOTOMOVY” włączył się Starosta Tarnowski, Burmistrz Żabna, a także Rada Miejska w Żabnie.
Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na blogu Przeglądu pod adresem: http://www.fotomova.blogspot.com/ oraz na stronie organizatora, czyli Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni- http://www.pozytywni.art.pl/
Zapraszamy.