Image Pomysł zrodził się na rajdzie jesiennym w 1992r. kiedy to okazało się, że młodzież nie zna i nie umie śpiewać piosenek turystycznych oraz słabo integruje się przy ognisku i innych spotkaniach. Leszek Błachuta i Dariusz Kuta wymyslili, że zorganizują spotkania przy muzyce i piosence. Tak powstały Turystyczne Spotkania z Piosenką "Fujara" ( nazwa pochodzi od olbrzymiego korzenia w kształcie tegoż instrumentu ).

W lutym 1993r. odbyło się 1 spotkanie w szkole w Niedomicach, a już za miesiąc w szkole w Biadolinach Radłowskich. Od tego czasu odbywały się "Spotkania...." w różnych miejscach i miały coraz to nowy temat przewodni. Były "Fujary" kabaretowe, balonowe, bąbkowe, mundurowe,bajkowo-baśniowe,cygańskie, country, żeglarskie, jublileuszowe, kosmiczne, wspomnieniowe i inne.

Najwięcej "Spotkań..." odbyło się w Niedomicach i Biadolinach Radłowskich, po jednym  spotkaniu w ZST w Tarnowie-Mościcach, w Żegocinie, Rzuchowej, Tuchowie. Dwa ostatnie "Spotkania..." odbyły się w Ośrodku Wypoczynkowym w Wapiennym w Beskidzie Niskim. Wszystkim spotkaniom towarzyszyła piosenka turystyczna, spontaniczne niezapomniane śpiewy, zabawy, czego wyrazem jest Kronika "Fujary".

W tym roku przypada XV Jubileuszowe Spotkanie z Piosenką, na które serdecznie zapraszamy mieszkańców Niedomic oraz wszystkich sympatyków turystyki górskiej.

 

Image

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.