Sołtys Niedomic: Sylwia Kijowska 517 141 739

Zapraszamy na promocję książki ks. Łukasza Bochenka "Powstańcy styczniowi z Niedomic".

Promocja książki autorstwa ks. Łukasza Bochenka odbędzie się 14 marca 2023 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Niedomicach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie recital zespołu „Ewenement” i wystawa prezentująca sylwetki niedomickich powstańców: Mieczysława Szameita, Dobiesława Szameita, Władysława Szameita i Wilhelma Habichta.

Na promocję książki, która odbywa się w ramach gminnych obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego zapraszają: Burmistrz Żabna, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedomicach, autor – ks. Łukasz Bochenek, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Ks. Łukasz Bochenek pochodzi z Niedomic. W 2003 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które uwieńczył święceniami kapłańskimi w 2009 roku oraz uzyskał magisterium z teologii w zakresie historii Kościoła. Posługiwał w parafiach: Kamionka Wielka, Tarnów pw. Dobrego Pasterza, Limanowa - Sowliny, Nowy Sącz pw. św. Małgorzaty. Od września 2022 roku jest wikariuszem w parafii Wojakowa.

 

 

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.