Swoją przygodę z piłką nożną rozpocząłeś w Unii Niedomice ....Jak to sie wszystko zaczęło ?

Maciek :  Zgadza się. Dziadek - tata mojej mamy był gospodarzem w Uni, drugi dziadek ojciec taty był zapalonym kibicem więc otaczali mnie ludzie związani z piłka.  Któryś z kolegów trenujący już w Uni, podrzucił mi pomysł, żeby iść razem z nim na trening. Nie zastanawiając się długo wróciłem ze szkoły poprosiłem oczywiście o zgode mame i poszliśmy. Z początków pamiętam, że zaczynałem jako napastnik.. historia troche oklepana ale prawdziwa. Na jednym z treningów nie było bramkarza no i poprosiłem trenera czy mogłbym go zastapić. Miałem jak na swój wiek dobre warunki fizyczne więc po chwili namysłu sie zgodził. Pamiętam tylko, że strasznie się poobdzierałem na nogach :)


Kto był Twoim pierwszym trenerem ?

Maciek : O ile dobrze pamiętam. Przyszedłem do trampkarzy do trenera Michała Bogacza. To u niego zaczynałem :)


Ile lat grałeś w Unii ?

Maciek : Ciężko mi sobie przypomnieć kiedy zacząłem.. myślę, że nazbierało się kila dobrych lat. Praktycznie od małego dzieciaka do 2010 roku.


Jaki był Twój największy sukces z Unią Niedomice ?

Maciek : Moim osobistym sukcesem był debiut, zaraz po ukończeniu wieku, który pozwalał na granie w druzynie seniorów. Kolejnym był awans do tzw."okręgówki" :)


Potem dostałeś propozycję z Termiliki Bruk Bet ....

Maciek : Tak. Pamiętam, że wypożyczono mnie jeszcze wtedy do LKS Nieciecza. Tam grałem w II drużynie. Później był epizod w Polanie Żabno, a zaraz poźniej zadzwonił do mnie Pan Grzebieniowski, z którym się znałem i zaprosił na treningi I drużyny. Pamiętam, że przerwałem pracę,rzuciłem wszystko spakowałem torbe i pojechałem na trening.

 

W Niecieczy przez 4 lata nie miałeś możliwości zagrania.... Nie myślałeś o zmianie klubu ?

Maciek : Nie dane było mi zagrać w I drużynie, w drugiej za to coś pograłem. Bardzo miło wspominam ten okres. W I drużynie byli zawsze znakomici bramkarze, od których dużo się uczyłem i to był jeden z argumentów dlaczego nie odszedłem wcześniej. Myślę, że nie byłem gotowy na zmiane Klubu. Dopiero uczyłem się profesjonalnej piłki. Miałem za wzór na codziennych treningach takich bramkarzy jak Sebastian Nowak, Grzegorz Kasprzik, Maciek Budka, a nad wszystkim czuwał Trener Piotr Wrześniak poźniej Piotr Szara i w ostanim czasie Mariusz Mucharski. Bardzo dużo zawdzięczam Sebastianowi Nowakowi, który "wprowadzał" mnie w świat poważnej, profesjonalnej piłki, która jednak bardzo bardzo rózni się od piłki amatorskiej. Miałem się więc od kogo uczyć, skupiałem się żeby czerpać jak najwięcej z treningów i rozwijać się.
Dopiero w ubiegłym roku po 4 wspaniałych latach zdecydowałem się, na spróbowanie sił gdzieś w innym Klubie. Niestety nie poszło to po mojejmyśli i znalazłem się w sytuacji praktycznie bez wyjscia. Zainteresowane mną Kluby nie były w stanie pokryć kosztów związanych z rejestracją zawodnika przychodzącego z 1 ligi. A koszty te były niemałe.

 

Co to są właściwie koszty rejestracji ?

Maciek : To opłaty jakie Klub pozyskujący zawodnika musi ponieść w zamian za zgłoszenie go do rozgrywek. W moim przypadku była to niemała kwota, z racji tego, że wczesniej byłem zgłoszony do rozgrywek I ligi. Im wyższa liga, z której zawodnik przychodzi tym wieksze opłaty.

 

W załatwieniu wszystkich spraw pomógł Ci Pan Jan Jaje..

Maciek : Tak. Gdy już wszystkie mozliwości zmiany Klubu się wyczerpały, przypadkowo spotkałem się z Panem Jasiem. Porozmawialiśmy i zaproponował mi, że spróbuje ząłatwić mi przejście do Uni Niedomice.
Ku mojemu zdziwieniu udało mu się to zrobić i tak nastąpił powrót na "stare śmieci" :) Jestem mu z tego powodu bardzo wdzięczny, gdyż dalej miałem okazję do trenowania i grania. Tak przy okazji, chciałbym bardzo podziekować Panu Jasiowi za wyciągnięcie pomocnej dłoni..

 

Ostatnio coraz więcej klubów się Toba interesuje Wisła Sandomierz, Poprad Muszyna, Wolania...

Maciek : Coś jest na rzeczy. Obecnie trenuje z III ligową Wolanią i probuję to pogodzić z obowiązkami jakie na mnie spadły. Jestem póki co na testach więc czas pokaże co będzie.


Jak obecnie wygląda Twoja przynależność klubowa ?

Maciek : Jestem zawodnikiem Uni Niedomice.


Ten rok wygląda na bardzo pracowity .... nowy klub ....własna firma ....od niedawna jesteś prezesem ŚKS Unia Niedomice...

Maciek : Bardzo pracowity- to dosyć łagodne okreslenie.. Zdecydowałem się wreszcie na własną działalność, o której na dobra sprawe myslałem juz od ponad roku. Jak to mówią początki zawsze są cieżkie więc trzeba wszystkiego dopilnować. Prezes.. to słowo mnie jeszcze przeraża.. to dość skomplikowana sytuacja. Dla tych którzy sprawy nie znają to może być dziwna rzecz,że nim zostałem.
Powiem tylko tyle, że to ze względu na cięzką ostatnio sytuację Uni Niedomice. Nie wyobrażałem sobie Niedomic bez Klubu, namówiłem Grześka Piotrowskiego, wzieliśmy udział w ostatecznym zebraniu w sprawie przyszłości Klubu i sprawy potoczyły się tak, że zostałem prezesem, a Grzegorz członkiem Zarządu.

 

Jakie stawiasz cele przed Unią Niedomice i przed sobą jako prezesem ?

Maciek : Celem moim jak i całego Zarządu jest przede wszystkim utrzymanie wszystkich istniejących na tą chwilę sekcji piłki nożnej oraz reaktywacja zespołu juniorów.  Chcemy również w miare możliwości i przy wsparciu sponsorów odnowić budynek Klubowy. Mamy wiele pomysłów, które chcialibyśmy zrealizowac. Chcemy jak to się mówi "być dla ludzi", a zwłaszcza dla ludzi z naszego środowiska. Mamy do dyspozycji super obiekt sportowo-rekreacyjny i zrobimy wszystko, żeby zrobić z niego użytek.  W dzisiejszych czasach cięzko działać bez wsparcia sponsorów, dlatego
bardzo serdecznie w imieniu swoim jak i całego Zarządu, zapraszam do współpracy wszystkie zainteresowane firmy, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. Każda pomoc i każdy gest jest dla Nas na wagę złota :)


Twój ulubiony zespół piłkarski oprócz oczywiście Unii Niedomice :)))) ?

Maciek : I oprócz Termaliki Bruk Bet! :) Jestem wielkim fanem Realu Madryt.

 

Piłkarz który Cię fascynuje swoją grą to ....

Maciek : Cristiano Ronaldo i Zlatan Ibrahimowic

 

Twoje marzenie związane z piłką nożną ...

Maciek : Moje osobiste to po prostu grać.. jak najdłużej grać trenować i cieszyć się tym pięknym sportem :)

 

Jaką inną dyscyplinę sportu oprócz piłki nożnej lubisz?

Maciek : Jest ich wiele.. Żużel, Skoki Narciarskie, Siatkówka, Sporty Walki..

 

A hobby ?

Maciek : Uważam, że czas na hobby przyjdzie.. teraz ciesze się każdą chwilą, nowym wyzwaniem, nową rzeczą i czasem spędzonym z dziewczyną i przyjaciółmi. To w stu procentach zastępuje mi jakiekolwiek hobby :)


Pozostaje mi życzyć powodzenia i sukcesów ! Dziękuję za wywiad

 

Rozmawiał : Janusz

 

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.