Od nitki...do robótki;)

Szydełkowanie i robienie na drutach to nie tylko relaksujące zajęcie na długie zimowe wieczory, nie tylko odskocznia, czy sposób na oderwanie się od codziennych kłopotów- dzierganie może być również pasją, przyjemnością, praktycznym hobby, a nawet sposobem na życie, niekiedy też dzięki robótkom można odrobinę zwiększyć budżet domowy. Na szydełku i na drutach można zrobić np. czapkę, bluzeczkę, sweterek, serwetkę, obrus, firanki, przygotować ozdoby bożonarodzeniowe czy wielkanocne, można tworzyć interesujące, wielowymiarowe kształty. Ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia ....

 

Dziarganiem zajmuję się "od zawsze" tzn. jak większość nastolatek, zaczęłam swoją przygodę  z robótkami ręcznymi już w szkole podstawowej. Na początku było trudno pojąć "skomplikowane" i "tajemnicze" przekładanie nitek, trzeba było "kombinować" jak zrobić, żeby wyszło równo i według wzoru, ale z czasem ...

 

A dziś ? Dziś usmiecham się serdecznie na myśl o tamtych latach...

 

Dziś na drutach i szydełku robię dużo i z pasją. Wystarczy oryginalny pomysł, dbałość o jakość materiałów i wykonanie, po prostu kocham to, co robię.

 

Dzięki namowom i wsparciu bliskich odważyłam się tez pokazać swoje prace na zewnątrz. W tym roku prezentowałam swoje robótki na kiermaszach rękodzieła artystycznego w Lipnicy Murowanej oraz w Tarnowie podczas Dni Tarnowa. Teraz przyszła pora na internet. Zapraszam do obejrzenia moich prac, mam nadzieje, że się spodobają :)

Agata Przydział

Niedomice

Kontakt tel.kom 500 230 094

 

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.