zyczenia2022

nowa strona

 


Program uroczystości prymicyjnych  30 maja (sobota) 

 

 

Godz. 9:00 – w Bazylice Katedralnej w Tarnowie dk. Łukasz Bochenek przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Wiktora Skworca – ordynariusza diecezji. 

 

Godz. 16:45 – powitanie ks. neoprezbitera przy kościółku św. Sebastiana w Ilkowicach. Chwila modlitwy w kościele, ucałowanie relikwii św. Sebastiana, przejazd do kościoła parafialnego w Niedomicach. 

 

Godz. 18:00 – Nabożeństwo Majowe, które odprawi ks. neoprezbiter.

 

 

 31 maja. Niedziela Zesłania Ducha Świętego. 

 

 

Godz. 10:30 – przejście ks. prymicjanta z domu rodzinnego do kościoła parafialnego.  

 

Godz. 10:40 – powitanie przy bramie kościelnej przez ks. proboszcza. Wejście do kościoła i życzenia dzieci, młodzieży oraz dorosłych. 

 

Godz. 11:00 – Uroczysta Msza Święta Prymicyjna z „papieskim błogosławieństwem” wiernych.

  

 

 


Image Ks. Łukasz Bochenek urodził się 4 października 1983 roku w Dąbrowie Tarnowskiej jako syn Mieczysława i Teresy z d. Gawron. 20 listopada tego samego roku został ochrzczony w kościele parafialnym w Niedomicach przez ks. Mariana Grzankę. Po okresie przedszkolnym, uczęszczał w latach 1991 – 1999 do Szkoły Podstawowej w Niedomicach. Po jej zakończeniu kształcił się w Technikum Handlowym w Zespole Szkół Zawodowych im. Ks. J. St. Pasierba w Żabnie. Po zdaniu matury w 2003 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie przez sześć lat zdobywał wiedzę z zakresu filozofii i teologii. Na V roku formacji seminaryjnej przyjął pierwszy stopień sakramentu święceń – diakonat (24.05.2008), poprzez który włączony został do grona duchowieństwa diecezji tarnowskiej. W czasie studiów seminaryjnych obronił tytuł magistra teologii z zakresu historii Kościoła na podstawie pracy pt. „Parafia Niedomice w latach 1978 – 2003” napisanej pod kierunkiem ks. dra Ryszarda Banacha. W trakcie formacji seminaryjnej przez niespełna 5 lat pełnił funkcję seminaryjnego organisty. Oprócz tego przygotowywał i prowadził śpiewy podczas diecezjalnych uroczystości. 30 maja 2009 roku przyjmie z rąk ks. bpa Wiktora Skworca święcenia kapłańskie. Dzień później, w niedzielę odprawi Prymicyjną Mszę Świętą w rodzinnej parafii – Niedomice.