zapiewajmy

wieczornica21

               Trzy lata temu szczęśliwym zrządzeniem losu przybyłeś do naszej niedomickiej parafii i już od pierwszych dni dałeś się poznać jako nieprzeciętny, bardzo operatywny i utalentowany kapłan. W prezencie na powitanie podarowałeś nam skomponowaną przez siebie pieśń maryjną , która stała się wkrótce hymnem naszej parafii i zawsze będzie nam o Tobie przypominała.

              Trzy lata temu przekroczyłeś próg  niedomickiej świątyni, plebanii i szkoły i spowodowałeś ,że nasza parafialna wspólnota obudziła się z dziwnego letargu, w jakim od dłuższego czasu była pogrążona.To właśnie twoje przybycie , Twoja determinacja, upór a także siła perswazji spowodowała ,że my niedomiczanie pokazaliśmy sobie i innym, że chcemy, umiemy i potrafimy.

              To Ty spowodowałeś ,że „chciało nam się chcieć”. Za stworzony przez Ciebie chór, zespół muzyczny, orkiestrę, za zaangażowanie w życie nie tylko duchowe ale także kulturalne naszej miejscowości, za ogrom pracy włożonej w organizację oazy dla dzieci, za wszystko to gorąco dziękujemy. Kapłaństwo to wędrówka………. Chciałoby się powiedzieć tekstem piosenki „ dzisiaj tu, jutro tam , każda radość krótko trwa ..” nasza trwała tylko trzy lata, ale były to lata niezwykle intensywne i wystarczyły na to abyś pozostawił tu cząstkę siebie. Mamy głęboką nadzieję, że owoce Twojej pracy będą nadal dojrzewały, a Ty zabierzesz ze sobą tylko te dobre wspomnienia, pamięć , życzliwość i modlitwę  tych których tutaj pozostawiasz. Za wszystko gorące BÓG ZAPŁAĆ.