zapiewajmy

wieczornica21

      8 lipca 1991 roku nasza społeczność parafialna powitała Cię jako naszego duszpasterza i proboszcza . Ile to czasu odmierzyły wskazówki zegara od tej chwili ? – prawie 25 lat.

     W czasie tych lat Twojej posługi kapłańskiej wielu z nas udzieliłeś sakramentu chrztu św.. Przez wiele lat na lekcjach religii przygotowywałeś dzieci i młodzież do przyjęcia sakramentu pokuty , bierzmowania i komunii świętej. Nie jesteśmy w stanie policzyć ile razy pojednywałeś nas z Bogiem w sakramencie pokuty . Ile razy podałeś tym małym i dużym ciało Naszego Pana Jezusa Chrystusa . Przy ilu łożach śmierci stałeś udzielając pociechy i sakramentu chorych .Wspierałeś tych spośród nas , których Pan powołał do sakramentu kapłaństwa . Byłeś z nami –z naszymi dziećmi, wnukami gdy przy ołtarzu ślubowali sobie miłość małżeńską.

 

     Księże Proboszczu ! Będąc z nami przez prawie 25 lat , nade wszystko głosiłeś nam Słowo Boże , uczyłeś nas wszystkich jak kochać Boga i ludzi . Za to wszystko chcemy Ci dziś dziękować.

     Gdy przyszedłeś do naszej parafii , świątynia nasza była w końcowej fazie budowy- rozpoczęte prace rzeźbiarskie przy ołtarzu głównym , prowizoryczne oświetlenie, brak chodniku procesyjnego , niezagospodarowane obejście kościoła .

A jak wygląda ono dziś ? – piękny ołtarz główny pokryty polichromią , wymalowane wnętrze kościoła , profesjonalne oświetlenie wewnątrz i zewnątrz , osuszone i wyremontowane podziemie , przebudowane schody główne , zmodernizowane ogrzewanie . Twoim staraniem powstała kaplica Miłosierdzia Bożego z relikwiami św. Faustyny i św. Jana Pawła II , tak bardzo troszczyłeś się o wygląd całego placu przy kościele i plebanii , krok po kroku porządkowałeś ten teren i sam niejednokrotnie pracowałeś fizycznie .

 

       Księże Proboszczu ! Patrz na to wszystko , bo to Ty ! – razem z nami parafianami dokonałeś tego dzieła , które cieszy wszystkich i wszyscy czują się tu dobrze . Dziś my , parafianie za to wszystko chcemy Ci podziękować. Obiecujemy , że będziemy Cię wspierać naszą modlitwą , by dobry Bóg przez wstawiennictwo swoich świętych i Matki Bożej Nieustającej Pomocy- patronki naszej parafii , obdarzał Cię wszelkimi łaskami na dalsze dni Twojego życia .

    

     Księże Proboszczu ! Dzisiaj również musimy Cię przeprosić – za słowa krytyki , bezpodstawne oskarżenia , nieprzychylne słowa wypowiedziane i napisane publicznie. Serdecznie Cię przepraszamy.

    

     Na dowód naszej miłości i wdzięczności przyjmij te 25 róż , jako symbol 25 lat pobytu wśród nas . Obiecujemy, że gdy nadejdzie ten uroczysty dzień - 8 lipca 2016 roku , gdziekolwiek będziesz , przyjedziemy do Ciebie , aby razem z Tobą świętować jubileusz 25 lat proboszczostwa i składać Bogu dziękczynienie za wspólnie przeżyty czas .

                                                                                                          

 Szczęść Boże !