wielkanoc smallTriduum Paschalne, to największe i najdłuższe święto w ciągu roku, bo trwa ono od wieczora Wielkiego Czwartku do wieczora Wielkiej Niedzieli. Pascha – to przejście Chrystusa przez mękę, śmierć – do zmartwychwstania. Jeżeli więc mówimy: Święta Paschalne, to znaczy, że mamy doświadczać przejścia; przede wszystkim z grzechu do życia w łasce, czyli ze śmierci duchowej, do zmartwychwstania z Chrystusem.
 Chrystus mówi w tych dniach: „U ciebie chcę urządzić paschę ze swoimi uczniami”. Kiedy z powodu epidemii zasadniczo pozostajemy w swoich domach, ta prośba Jezusa brzmi wyjątkowo. Życzę wszystkim otwartości na Chrystusa, który przychodzi, aby nas wyprowadzić ze śmierci grzechu, do życia w jedności z Nim. Życzę pełnego zdrowia – duszy i ciała. Życzę optymizmu i nadziei pokładanej w Bogu. Niech te święta przyniosą oczekiwany cud zmartwychwstania w każdej dziedzinie naszego życia – osobistego i wspólnotowego.

 Ks. Proboszcz

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.