triduumW Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się w całym Kościele największe i najdłuższe święto: Triduum Paschalne. W tych trzech dniach Paschy Pana naszego, Jezusa Chrystusa, Bóg daje nam największy dowód swojej miłości. W swoim Synu daje nam siebie; w Sakramencie Eucharystii nieustannie oddaje życie za nas, abyśmy mogli żyć na wieki i zawsze byli pełni radości oraz apostolskiego entuzjazmu.
 

W Wielki Piątek Bóg pozwala nam zrozumieć tajemnicę krzyża, który pojawia się w naszej codzienności. Daje nam też szansę skorzystania z mocy, płynącej z Krzyża Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Bóg pragnie, abyśmy byli wolni od grzechu, a co za tym idzie, wolni od utrapień związanych z jego przykrymi konsekwencjami.
 

Wigilia Paschalna, to najważniejszy moment w liturgii Kościoła. W świetle słowa Bożego, które obficie jest głoszone podczas paschalnej celebracji, możemy zrozumieć historię zbawienia i wyraźniej dostrzec jak wiele Bóg uczynił dla nas, byśmy mogli być zbawieni, czyli prawdziwie szczęśliwi.

 

„Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz,
że JEZUS JEST PANEM
i w sercu swoim uwierzysz,
że Bóg Go wskrzesił z martwych
- osiągniesz zbawienie”.
(Rz 10,9)

 

Ks. Jan Mikulski, proboszcz parafii

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.