zniczZ głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego byłego wikariusza ks. Leszka Pacha - duszpasterza w Hiszpanii i misjonarza w Boliwii w latach 2001- 2008. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Słopnicach Górnych, w czwartek (3 stycznia) o godz. 12.00.


 

Ks. mgr Leszek Pach urodził się 22 października 1966 roku w Mszanie Dolnej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego w dniu 30 maja 1992 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Niedomice i Tarnów – Najświętszego Serca Pana Jezusa. W 1999 roku podjął przygotowanie do pracy misyjnej w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Krzyż misyjny ks. Leszek Pach otrzymał w swojej rodzinnej parafii Słopnice Górne w dniu 16 grudnia 2000 roku. Został wtedy uroczyście posłany na pracę misyjną przez biskupa Jana Styrnę. W styczniu 2001 roku rozpoczął posługę misjonarza w Boliwii, posługując w parafiach na terenie prałatury Aiquile. Od 2009 roku był duszpasterzem w Hiszpanii..
 Ks. Leszek Pach zmarł 30 grudnia 2018 r. po ciężkiej chorobie. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym pw. NMP w Słopnicach Górnych, w  czwartek (3 stycznia) o godz. 12.00, po której ciało Zmarłego spocznie na parafialnym cmentarzu w Słopnicach Górnych. Wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła zaplanowano na godz. 11.00.

źródło ; gmina Słopnice

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.