Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie - Filli w Niedomicach po raz drugi odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze analizowali powieść Ewy Przybylskiej "Dotyk motyla".Utwór ten to opowieść o niezwykle inteligentnej, atrakcyjnej 16-letniej dziewczynie, która poznaje w kontrowersyjny sposób intymny świat relacji damsko-męskich. Z właściwą sobie błyskotliwością demaskuje tabu społeczne, mentalne stereotypy, hipokryzję, obłudę, która cechuje dorosłych.

„Dotyk motyla” to także powieść, która podpowiada wybory i stawia pytania, na które młody człowiek być może będzie musiał sobie kiedyś odpowiedzieć.
Klubowiczki podczas dyskusji doszły do wspólnego wniosku, iż w żaden sposób nie mogły zrozumieć zachowania 16-letniej Zuzy. Nie utożsamiły się też z główną bohaterką, ponieważ według nich Zuza nie jest taka, jak przeciętna nastolatka w ich wieku. Sama osobowość nastolatki jest zagmatwana i pełna sprzeczności. Ze względu na aspekty psychologiczne powieść wydała się czytelniczkom trudna do czytania.
Wniosek po spotkaniu był jeden, najważniejszą w życiu rzeczą jest mieć pełen miłości i ciepła dom, w którym najmniejszy problem można rozwiązać wspólnie.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 30 listopada w ostatni piątek miesiąca o godz.16.00. Tym razem dyskusja będzie dotyczyć powieści B. Kosmowskiej „Pozłacana rybka”. Warto dodać, iż każdy może uczestniczyć w spotkaniach klubu.

 

Info : zabno.pl

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.