procesja2022

UWAGA !!!

Praca nad nową wersją strony niedomice.pl trwa od lutego i praktycznie strona jest na ukończeniu. Została odświeżona wizualnie i rozbudowana. Wszystko miało zostać uruchomione w czerwcu, jednak okazało się że koszt opłat rocznych (server + domena + ssl) po podwyżce to około 2 000 zł/rok. Strona nie ma charakteru komercyjnego, nie zarabiam na niej i nie jestem w stanie sfinansować takich kosztów. Obecnie szukam tańszej opcji hostingowej i zapewne strona będzie uruchomiona w późniejszym czasie na innym (wolniejszym) serverze. Szkoda ją usuwać z sieci, skoro stronę odwiedzono ponad 30 mln razy... Proszę o cierpliwość ! :)

   

Piotruś urodził się w lipcu 2011r. i początkowo nic nie wskazywało na to, że będzie miał problemy ze zdrowiem, dostał 10 pkt w skali Apgar, miał zdrowo rosnąć i zaliczać wszystkie kolejne etapy rozwoju. Jednak zaczął bardzo często chorować, kilka pobytów w szpitalach i diagnoza której nic wcześniej nie zapowiadało; całościowe zaburzenia rozwojowe, opóźnienie psychoruchowe, wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach a obniżone w osi ciała, refluks żołądkowo-przełykowy, niedosłuch, małogłowie. Po ogromnej ilości przeprowadzonych badań neurologicznych, metabolicznych i genetycznych, na dzień dzisiejszy nikt nie potrafi znaleźć jednoznacznej przyczyny tych zaburzeń.

Piotruś bardzo chciałby rozwijać się jak inne dzieci w jego wieku, ale choroba ciągle hamuje jego postępy zarówno te ruchowe jak i umysłowe. Obecnie stara się chodzić samodzielnie, chociaż są jeszcze problemy z równowagą chce tego z całych sił i dzielnie codziennie ćwiczy. Trochu gorzej jest z mówieniem, chciałby tak dużo wszystkim powiedzieć, a nie może nawet pojedynczych wyrazów, jedyne co mu się udaje to "mama". Każdy jego dzień to ciężka praca, nie ma dnia bez rehabilitacji; fizjoterapia, logopeda, integracja sensoryczna, oligofrenopedagog, hipoterapia. Na swoje malutkie sukcesy musi bardzo intensywnie pracować, jest to trudna i niestety bardzo kosztowna praca, ale pod opieką terapeutów osiąga coraz lepszą sprawność fizyczną i umysłową.

Dlatego prosimy wszystkie osoby o wielkim sercu o pomoc w gromadzeniu środków na rehabilitację, tak aby Piotruś mógł każdy kolejny dzień witać z radością z osiągniętych sukcesów.

 Ania i Mariusz

 

Przekaż 1% swojego podatku i pomóż mi prawidłowo się rozwijać.

Wpisz w rozliczeniu PIT numer Fundacji KRS 0000037904

w rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" podaj:

21908 Szczybelski Piotr

 

ulotka piotrek