Piotrek to już prawie nastolatek, 1 lipca 2022 roku skończy 11lat.

11 lat ciężkiej pracy, smutku i wyrzeczeń, ale też cudownych chwil radości, ogromnych osiągnięć i niezmierzonego ogromu miłości jaką Piotrek obdarowuje.

Piotrek cierpi na całościowe zaburzenia rozwojowe, opóźnienie psychoruchowe, wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach, a obniżone w osi ciała, refluks żołądkowo-przełykowy, małogłowie.

Dzięki ogromnej pomocy rzeszy ludzi o wielkich sercach, którzy rokrocznie  byli z nami i wspierali nas swoimi wpłatami z 1%, Piotrek mógł być intensywnie rehabilitowany i osiągnąć to co osiągnął. Według rokowań lekarzy miał być dzieckiem leżącym, a on biega z piłką po działce i nawet jeśli się wywróci i trochu poobija, to wstaje otrzepuje ręce i biegnie dalej. Od trzech lat jeździ na rowerze trójkołowym, oczywiście pod opieką dorosłego i to się raczej nie zmieni. Wszędzie jest go pełno, zawsze chętny do pomocy na miarę swoich możliwości, a czasami nawet ponad nie, a do tego zawsze uśmiechnięty, zadowolony z życia z ogromem pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób mieli okazję poznać Piotrka.

Od dwóch lat Piotrek jest uczniem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dwudniakach i

niemal każdego dnia dziękujemy za to, że istnieją takie wspaniałe miejsca, w których dzieci, mające w życiu o wiele trudniej niż przeciętny człowiek, mogą w bezpiecznych warunkach, na poziomie dostosowanym do ich możliwości uczyć się nowych rzeczy, rozwijać swoje umiejętności, czerpać radość z bliskości innych dzieci i odnosić sukcesy. Czuć się akceptowanym i lubianym, a przede wszystkim nie czuć się gorszym.

Będziemy Wam bardzo wdzięczni jeśli będziecie nadal pamiętać o Piotrku rozliczając się z fiskusem, bo to dzięki Waszym wpłatom Piotrek może wyjeżdżać na kolejne turnusy i korzystać z prywatnych zajęć rehabilitacyjnych z fizjoterapeutą, neurologopedą, pedagogiem i psychologiem.

Ania i Mariusz – rodzice Piotrka.

Przekaż 1% swojego podatku i pomóż mi się rozwijać.

Wpisz w rozliczeniu PIT numer Fundacji KRS 0000037904

w rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" podaj:

21908 Szczybelski Piotr

 

 

ulotka piotrek

 

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.