Na poznanie historii Mikołaja i Mai wystarczy Państwu zaledwie chwila, prosimy, aby nie przechodzili Państwo obojętnie wobec naszych dzieci.  Mikołaj i Maja przyszli na świat 28 lipca 2020 roku jako skrajne wcześniaki (24 Hbd) z wagą nie osiągającą nawet 1 kilograma. Ich historia, choć zaczęła się w tym samym momencie, znacznie się od siebie różni…

 Mikołaj po swoich narodzinach wymagał resuscytacji oddechowej, a następnie wentylacji mechanicznej do 47 doby życia. W trakcie 144-dobowej hospitalizacji przebył sepsę gronkowcową, przeszedł operację zamknięcia przewodu Botalla oraz zabieg laserokoagulacji ze względu na retinopatię wcześniaczą. Dodatkowo zdiagnozowano u niego przepuklinę pachwinową, dysplazję oskrzelowa-płucną oraz niedokrwistość wcześniaczą.

 Maja ważyła mniej od swojego brata i przeszła wylew dokomorowy, po którym pojawiło się u niej wadogłowie pokrwotoczne. Konieczna była operacja założenia zbiornika Rickhama, po której wystąpiło u niej zapalenie opon mózgowych. Gdy jej stan uległ polepszeniu, przeszła zabieg założenia zastawki komorowo-otrzewnowej. Tak jak Mikołaj - wymagała resuscytacji oddechowej, operacyjnego zamknięcia przewodu Botalla i leczenia retinopatii oraz zdiagnozowano u niej dysplazję oskrzelowa-płucną.

 Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie nas w walce o rozwój i lepszą sprawność naszych dzieci. Wiemy, że Mikołaj i Maja będą wymagać intensywnej rehabilitacji, aby mieć szansę dogonić rozwojowo swoich rówieśników. Każdy Państwa gest bardzo wiele dla nas znaczy!

 Wdzięczni rodzice Mai i Mikołaja

image0

image1

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.