msza polowa

mecz2

Image Już tylko ponad miesiąc pozostał fanom fotografii do nadsyłania swoich multimedialnych prezentacji, na konkurs związany z II Przeglądem Krótkich Form Fotograficznych "FOTOMOVA 2010". Fotomova jest finałem konkursu na najlepszy fotokast, czyli reportaż fotograficzny podparty dźwiękiem- wywiadem, muzyką. Całość odpowiednio przygotowana technicznie niejednokrotnie przypomina reportaże znane nam z telewizji, czy radia.

Różnica występuje oczywiście poprzez zastosowanie innych narzędzi do rejestrowania, czy też montażu. Fotokasty doskonale sprawdzają się w sieci Internet, gdzie są łatwo dystrybuowane, a także mogą znaleźć nieograniczoną liczbę odbiorców.

Pomysł na Przegląd zrodził się w Towarzystwie Fotograficznym Pozytywni ponad rok temu. Pierwsza edycja pokazała, że jest grono osób, które sprawnie wykonało szereg reportaży opartych o materiały fotograficzne i dźwiękowe, a także wcześniej do nich przygotowane scenariusze. Na Przeglądzie wyemitowane zostały najróżniejsze fotokasty. Jedne dotyczyły gry w paintball, inscenizacji walk na zamku w Dębnie, podróży, inne opowiadały o pielgrzymach, Romach, czy też jeździe na rowerze.
W tym roku, wszyscy którzy mają ochotę pokazać publiczności swoje prace, mogą stanąć do konkursu na najlepszy fotokast. Towarzystwo Fotograficzne POZYTYWni zbiera zgłoszenia do 17 listopada. Reportaże ocenione zostaną przez Andrzeja Tylkę, Tadeusza Koniarza i Pawła Srokę.
Najlepszych dziesięć prac zostanie pokazanych publiczności na Sali kinowej.
 
Najlepsze pace zostaną oczywiście nagrodzone. Regulamin konkursu znajduje się na www.fotomova.blogspot.com
 
Zapraszamy