zaduszki22

Jechaliśmy do Dąbrówek Breńskich po zwycięstwo, które niezależnie od innych wyników zapewniłoby nam dwie kolejki przed końcem sezonu zasłużony awans do popularnej „okręgówki”. Cel został osiągnięty i nasz awans stał się faktem.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali nasi zawodnicy lecz początkowo zawodziła skuteczność za co zostaliśmy szybko skarceni i po nieporozumieniu naszego bramkarza z obrońcami przegrywaliśmy 1-0. Unia szybko podniosła się z kolan i kilka minut później było już 1-1 po bramce z rzutu wolnego strzelonej przez Konrada Bajorka, gospodarze nie zdążyli jeszcze ochłonąć po utracie bramki a już przegrywali 2-1 po ładnym krosowym podaniu od Michała Madejskiego przez długość całego boiska, które na gola zamienił Amadeusz Radliński. Wynik na 3-1 podniósł Mateusz Spinda finalizując prostopadłe podanie od Amadeusza Radlińskiego. Po tej bramce wydawało się że gospodarze nie podejmą już rękawicy i Unia spokojnie dowiezie 3 pkt do końca, lecz zawodnicy z Dąbrówek Breńskich mieli inne zdanie na ten temat i w ostatniej minucie pierwszej połowy ponownie wykorzystali niepewność naszej obrony zmniejszając rozmiary porażki na 3-2.

Druga połowa zaczęła się dla nas wręcz w wymarzony sposób, Amadeusz Radliński po raz drugi wygrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy po ładnym podaniu od Bartka Wojcieszka i zrobiło się 4-2. Zawodnicy Iskry „odgryźli” się dwoma groźnymi strzałami z dystansu z którymi bardzo dobrze poradził sobie nasz bramkarz Tomek Kurpisz. Wynik meczu na 5-2 ustalił Bartek Bochenek wbijając piłkę do bramki gospodarzy po dośrodkowaniu Tomka Zahory. Rozmiary porażki mogły być mniejsze lecz zawodnik Iskry nie wykorzystał karnego po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Bartka Wojcieszka, piłkę w dobrym stylu obronił nasz bramkarz, który idealnie wyczuł intencję strzelca.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem niedomickiej Unii, która zachowała miano jedynego niepokonanego zespołu w II rundzie.

UNIA NIEDOMICE zapewniła już sobie awans do Ligii Okręgowej. Do końca pozostały jeszcze 2 kolejki.

Kolejny mecz: Wola Radłowska - UNIA Niedomice 22-06-2013   18:00

______________________

Tomek "Bażant" Zahora

Z okazji awansu do „okręgówki” pragniemy złożyć gratulację zawodnikom, działaczom i wszystkim życzliwym wspierającym nasz Klub, licząc na dalszą współpracę i kolejne sukcesy.