20lat

wiosna2020

          Niedzielny mecz na bocznym boisku w Żabnie był rozgrywany w ciężkich warunkach, spowodowanych panującym „upałem”. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy dokładniej operowali piłką stwarzając sobie dwie groźne sytuacje, nie zakończone jednak celnymi strzałami. Kolejna sytuacja zakończyła się już jednak stratą gola po koszmarnym błędzie naszych obrońców, którego strzelił grający trener pierwszej drużyny Wacław Maciosek wpychając piłkę do bramki z 2m.

          Sytuacja ta podrażniła naszych zawodników, którzy ruszyli do odrabiania strat, mogli to uczynić już kilka minut lecz nasz napastnik Tomek Zahora przegrał bezpośredni pojedynek z bramkarzem gospodarzy po ładnym prostopadłym podaniu od Pawła Mężyka.

          Następną okazję do wyrównania zmarnował Michał Madejski po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez naszego grającego trenera Daniela Krzaczka lecz nie potrafił skierować piłki do bramki z ok. 5m. Mimo ambitnej postawy nie potrafiliśmy wyrównać w pierwszej połowie, marnując dogodne do tego sytuacje.  

         Druga połowa meczu to już całkowita dominacja naszego zespołu, który stwarzał sobie jedną dogodną sytuację za drugą lecz skuteczność naszych zawodników „wołała o pomstę do nieba”. Na pustą bramkę dwa razy spudłował Mateusz Spinda, następnie po rzucie wolnym wykonanym przez Daniela Krzaczka piłka ostemplowała poprzeczkę po strzale Tomka Zahory. Zawodnicy z Żabna nastawili się już tylko na obronę korzystnego wyniku, próbując swojego szczęścia z kontrataku. Unia atakowała ale ataki te przypominały „bicie głową w mur”, sytuacjami stworzonymi w tym spotkaniu przez naszych zawodników można by obdzielić 2-3 spotkania. Zasłużoną bramkę niedomiczanie strzelili w 88 min po celnej główce Mateusza Spindy i mecz zakończył się remisem 1-1.  Wynik ten nie odzwierciedla tego co się działo na boisku ale marnując tyle sytuacji zawodnicy Unii sami są sobie winni. W kolejnym meczu na pewno zagramy bez Konrada Bajorka- kontuzja, Tomka Zahory- kartki, występ Pawła Mężyka stoi pod znakiem zapytania po doznanym dziś na meczu urazie kolana.

 Unia Niedomice nadal lideruje w walce o awans do okręgówki mając po 7 pkt przewagi na Iskrą Dąbrówki Breńskie i nad Radłovią.      

Kolejny mecz: UNIA Niedomice – LZS Olesno 26.05.2013 o godz. 17:00

 

-----------------------------

Tomek " Bażant" Zachora