silver nades

jesien

Image Kolejny wygrany mecz u siebie zanotowali piłkarze Unii Niedomice. W odbytym spotkaniu dnia 8.09.2012  w ramach piątej kolejki Klasy „A” , odnieśli oni wysokie zwycięstwo 4-0 nad drużyną Ava Grądy. Nie minęło 15 minut meczu a gospodarze objęli prowadzenie w spotkaniu. Bramkę głową zdobył Tomasz „Bażant” Zahora. Dalszy przebieg połowy był bardzo chaotyczny. Piłkarze Unii nie potrafili podwyższyć wyników mimo wielu okazji jakie sobie wypracowywali.

Po przeciwnej stronie, drużyna Ava charakteryzowała się brakiem pomysłu na grę. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony ŚKS-u. W polu karnym gości, po kontrze gospodarzy, został faulowany Tomek Zahora. Sam poszkodowany pokusił się o wykonywanie „jedenastki”. Celny, precyzyjny strzał nie pozostawił złudzeń bramkarzowi Ava. Zaledwie kilka chwil później padła kolejna bramka dla Niedomic. Mateusz Spinda strzałem po ziemi w lewy dolny róg bramki gości, zrekompensował się za brak skuteczności w pierwszej połowie. Ava Grądy od czasu do czasu próbowali przedrzeć się w pobliże bramki Tomasza Kurpisza, ale dzięki nienagannej grze w obronie kapitana Marcina Bogacza oraz Konrada Bajorka , nie udawało im się zrealizować tego celu. Z upływającym czasem zwiększał się napór Unii na bramkę przeciwnika. Nie zwalniając tempa po trzech strzelonych golach, drużyna z Niedomic postawiła kropkę nad „i” zdobywając czwartą bramkę. Jej autorem został Tomek Zahora, który tym samym skompletował hat- tricka w meczu.
Rozmiar zwycięstwa cieszy, aczkolwiek mógłby być on większy, gdyby nie brak skuteczności ŚKS-u Unii Niedomice. Warto dodać, że ocena zdarzeń przez Panią Sędzinę nie podlegała krytyce i pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

Foto i text : Paweł Pabian