silver nades

jesien

Image W słoneczną sobotę 18 sierpnia na stadionie w Niedomicach, rozpoczęły się dla naszego klubu, rozgrywki Klasy „A” sezonu 2012/2013. Zaplanowany na godzinę 17 mecz pomiędzy Unią Niedomice a Dąbrovią II Dąbrowa Tarnowska, rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem z powodu braku kart zdrowia niektórych zawodników drużyny gości, potrzebnych do rozpoczęcia meczu. Pierwsza połowa rozpoczęła się w dobrym tempie, akcje zarówno jednej, jak i drugiej strony  sprawiały, że mecz był wyrównany.

Na nieszczęście zawodników gospodarzy, pod koniec I połowy, padła bramka dla przyjezdnych, która sprawiła, że to oni schodzili do szatni prowadząc 1-0. Druga połowa była obrazem, w którym piłkarze Unii Niedomice atakowali, a piłkarze Dąbrovii bronili się i przeprowadzali niebezpieczne kontry. Gdyby bramkarz gospodarzy Tomasz Kurpisz nie wykazał się w kilku sytuacjach doskonałym refleksem, to nie wiadomo, czy goście nie podwyższyliby wyniku. Ciągłe ataki, bardzo dobra postawa bramkarza Dąbrovii i brak szczęścia, przez niemalże cały mecz sprawiał, że drużyna z Niedomic „waliła głową w mur”. Konsekwencja w grze doprowadziła jednak naszą drużynę do wyrównania na 1-1 w samej końcówce meczu. Bramkę na wagę remisu zdobył Tomasz „ Bażant” Zahora.
Warto wspomnieć, iż prowadzenie meczu, a co za tym idzie, ocena wydarzeń na boisku przez sędziego pozostawiała wiele do życzenia. Sędzia nie ustrzegł się kilku ogromnych błędów, które z pewnością mogły mieć wpływ na przebieg spotkania.
Następne spotkanie piłkarze Unii Niedomice zagrają na wyjeździe z klubem LZS Brzezówka.

 

Text i foto : Paweł Pabian

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image