sukces

ludwik

Image Planowane 4 punkty w trzech ostatnich meczach okazały się nie do zdobycia. Nie udało się tydzień temu w Rylowej choć były ku temu szanse, nie udało się i wczoraj bo... może lepiej napisać o meczu, że się odbył. Jak ważnym zawodnikiem w drużynie jest bramkarz już pisałem. O tym, że 50% sukcesu drużyny stanowi właśnie golkiper też wspominałem. Wniosek jest taki, że jak go brakuje to jest strasznie trudno coś "ugrać".  Nikt nie może mieć pretensji do Kuby Niziołka, że chce się uczyć i właśnie edukacja jest powodem jego absencji w spotkaniach.

Problemem jest brak zmiennika - tak przynajmniej to odbieram. O ile w meczu z Iskrą Łęki świetnie w roli bramkarza spisał się Tomek "Bażant" Zachora, o tyle wczoraj już tak dobrze mu nie poszło. Broniąc w pierwszej połowie meczu skapitulował dwa razy ale wybronił co najmniej dwa razy tyle sytuacji. W drugiej połowie w bramce stanął Marcin "Bodek" Bogacz ale jemu poszło jeszcze gorzej bo trzy razy musiał wyciągać piłkę z siatki. Przy stanie 5:0 goście odpuścili i pozwolili nam na honorowe trafienie, którego autorem był Paweł Mężyk. Na ostatni kwadrans między słupkami naszej bramki trener desygnował do gry rezerwowego bramkarza Wiktora Kaczówkę. Czy warto było czekać i kombinować z tą zmianą aż tak długo? Czy nie lepiej było rozpocząć drugą połowę w takim zestawieniu? Przegrywając 2:0 można było o coś walczyć! Przy stanie 5:0 zawodnikom brakuje nawet nadziei na sukces! Czy były to błędy taktyczne, czy miały wpływ na wynik? Pozostawiam te pytania bez odpowiedzi. Od siebie tylko dodam, że ja postąpiłbym inaczej.
Co w tabeli? Na kolejkę przed końcem rundy zajmujemy 11 pozycję z dorobkiem 17 punktów i bilansem bramkowym 25-28. W świąteczny czwartek 11 listopada jedziemy do Radłowa, gdzie o 13:00 zagramy z miejscową Radłovią. Drużyna naszego najbliższego rywala po zaskakującej porażce z LKS Gnojnik, wczoraj ograła na wyjeździe wicelidera Zorzę Zaczarnie. Jak widać wielką niewiadomą jest ich forma. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze tak na koniec pokażą, że potrafią i chcą i zdobędą w Radłowie komplet punktów.