silver nades

jesien

Image O tym, że nie najlepiej wyglądają statystyki meczy rozgrywanych w Niedomicach przez naszych piłkarzy w rundzie rewanżowej ligi okręgowej już pisaliśmy i wszyscy o tym wiedzą. Po zwycięstwie nad Dunajcem Zbylitowska Góra wydawało się, że stadion został odczarowany. Tymczasem wczoraj znowu okazaliśmy się nadto gościnni i przegraliśmy z Ciężkowicami mecz, który powinniśmy bez większych problemów wygrać. 

 Sama gra pozostawia pewien niesmak bo choć walki nie można odmówić nikomu to koncepcji na grę owszem. Znowu brakowało w poczynaniach naszych zawodników jakiejś myśli przewodniej. Ataki skądinąd częste nie do końca były wynikiem przemyślanego zagrania a raczej dziełem przypadku. Jeżeli już udało się zawiązać jakąś sensowną akcję i przedrzeć w pole karne przeciwnika to w decydującym momencie brakowało zwyczajnie piłkarskiego szczęścia albo było zbyt dużo prób dodatkowych (niepotrzebnych) kombinacji albo wreszcie na drodze piłce do siatki stawał niewątpliwie najlepszy zawodnik gości w osobie ich bramkarza. Swoją drogą trzeba przyznać, że miał gość wczoraj dzień.
Pierwsza odsłona meczu zakończyła się bezbramkowym remisem bez wskazania na którąkolwiek drużynę. Po około 10 minutach drugiej połowy goście przeprowadzili akcję, która jak się okazało była kluczowa dla losów spotkania. Szybką kontrę przyjezdnych mocnym uderzeniem w krótki róg zakończył zawodnik gości zdobywając bramkę na wagę 3 punktów. Mimo usilnych ataków i zaangażowania w nich niemal całej drużyny nie udało nam się zdobyć gola dającego remis. Tym samym musieliśmy uznać wyższość drużyny gości i zamiast sobie to im dopisać 3 punkty.
Po wczorajszej porażce sytuacja w tabeli wygląda następująco: zajmujemy 7 pozycję z dorobkiem 37 punktów, bilansem bramek 50-37 i 24 rozegranymi meczami.
Najbliższe spotkanie rozegramy w środę 2 czerwca o godzinie 18:00. Będzie to mecz zaległej 20 kolejki (pierwotny termin 18.04), w którym to zagramy w Sobolowie z tamtejszym Naprzodem. Nasz najbliższy rywal zajmuje obecnie przedostatnie 15 miejsce w tabeli. Mając na uwadze, że dobrze nam się gra w tej rundzie na wyjazdach liczymy na komplet punktów.

 

Artyluł przygotował : Plaster

30.05.2010