epitit

video msza

Image Wspaniała zabawa i niezapomniane wrażenia to wynik pobytu młodzieży z gminy Żabno, w Rozdzielu podczas V Gminnego Rajdu "Prima - Aprylisowego" w dniach 3 - 4 kwietnia br. Rajd już po raz piąty zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Żabnie przy współpracy Koła Turystycznego przy Zespole Szkół w Niedomicach. Celem imprezy było zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego wypoczynku, wdrażanie do pracy nad własnym rozwojem i twórcze wykorzystanie czasu wolnego.

 W Rajdzie uczestniczyli uczniowie z Żabna, Łęgu Tarnowskiego, Niedomic, Ilkowic, Odporyszowa i Niecieczy wraz z opiekunami ze szkół.
Organizatorzy zadbali, by uczestnicy w tych dniach nie narzekali na nadmiar wolnego czasu: po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Rozdzielu wszyscy wyruszyli na trasę turystyczną Rozdziele – Łopusze – Żegocina – Rozdziele – ponad 4 godziny wędrówki pieszej. Ogromną atrakcją dla młodzieży był (na przekór ogłoszonemu przez organizatorów konkursu na poszukiwanie wiosny) śnieg… Na tych, którzy w najbliższym czasie wybiorą się przebytym przez młodzież z Żabna szlakiem czeka na trasie ogromny bałwan – jedyna pamiątka zostawiona przez młodzież w lesie. Po zejściu do schroniska i obfitej kolacji uczestników czekała dalsza część atrakcji. Do późnych godzin wieczornych trwała wspólna biesiada z piosenką turystyczną, zabawy i konkursy, w tym konkurs plastyczny, którego wyniki można podziwiać w holu Centrum Kultury. Następnego dnia uczestnicy Rajdu zwiedzili Lipnicę Murowaną – słynącą z konkursu na palmę wielkanocną i niezwykły pomnik przyrody – Kamienie Brodzińskiego.
Pomimo dużego zmęczenia młodzież radośnie śpiewała piosenki turystyczne podczas powrotu autokarem do domu, już zapowiadając udział w następnym Rajdzie, który, jak obiecują organizatorzy odbędzie się we wrześniu. Będzie to Rajd „Z gitarą wśród liści”, na który już serdecznie zapraszamy.

źródło:zabno.pl