wielkanoc2021

zyczenia 2021

abp Stanisław Gądecki : W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia – podkreśla w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

 

Dyrektor szkoły : Katarzyna Smolik : Bardzo proszę rodziców oraz uczniów o regularne sprawdzanie wiadomości w e-dzienniku. Nauczyciele przekazują w nich wskazówki dla uczniów oraz ćwiczenia do wykonania w domu w czasie kwarantanny.

 

Kochani ! Rozejrzyjmy sie wokoło. Sąsiedzie... pomyśl o sąsiedzie !!! Na pewno są wśród nas osoby starsze, samotne, niesamodzielne dla których ten wirus może być zabójczy... o ile My nie powinniśmy wychodzić z domu bez potrzeby, to im wręcz NIE WOLNO... zadzwoń, zapukaj, zaproponuj, że zrobisz niezbędne zakupy - zrób to tak, by ograniczyć kontakt fizyczny do minimum... chodzi o ich bezpieczeństwo...

 

Proboszcz parafii Niedomice: Jan Mikulski : W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, Biskup Tarnowski udziela diecezjanom dyspensy od uczestnictwa we mszy św.w niedzielę w kościele. Każdy wierzący ma jednak obowiązek uczestniczyć w Eucharystii poprzez transmisję telewizyjną lub radiową tak jak by to uczynił w kościele, przyjmując Chrystusa w Komunii św. duchowej, czyli wyrażając pragnienie zjednoczenia się z Chrystusem. 

 

abp Stanisław Gądecki : W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zachęcam do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych – napisał na Twitterze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Proszę o modlitwę w rodzinach i korzystanie z transmisji Mszy Świętych” – dodał.

 

Decyzją Premiera RP od północy ogranicza się działalność galerii handlowych. Dlatego Galeria Żabno będzie zamknięta. Wyjątek stanowi SUPERMARKET SPOŻYWCZY TSS i APTEKA.

 

 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Filie w Łęgu Tarnowskim, Niedomicach, Niecieczy i Otfinowie zostają zamknięte dla użytkowników od dnia 12.03.2020 r. - do odwołania. 

 

Dyrektor szkoły : Katarzyna Smolik : Informujemy wszystkich uczniów i rodziców aby nie wchodzili do budynku szkoły oraz na teren wokół szkoły. Obowiązuje całkowity zakaz korzystania z placu zabaw, boisk sportowych do odwołania. 

 

Dyrektor szkoły : Katarzyna Smolik : W związku z zarządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego o zawieszeniu zajęć we wszystkich szkołach w Polsce, dyrektor szkoły ogłasza zamknięcie placówki od dnia 16.03.2020 do odwołania. W dniach 12 - 13.03.2020 szkoła będzie prowadziła zajęcia opiekuńcze dla tych dzieci, których rodzice nie zdążą zagwarantować opieki w domu.