20lat

wiosna2020

pkoiNiezwykłym wyróżnieniem dla Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach było zaproszenie i  udział w jednym z wydarzeń wpisujących się w bogaty program jubileuszowy związany ze 100-leciem powołania Polskiego Komitetu Olimpijskiego .Delegacja dzieci i młodzieży z niedomickiej szkoły na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Smolik  oraz zespołem muzycznym Ewenement wystąpiła w uroczystym spotkaniu organizowanym przez PKOL
W dniu 18 lutego w Warszawie, poświęconemu pierwszym złotym medalistom olimpijskim : Halinie Konopackiej , Kazimierzowi Wierzyńskiemu i Januszowi Kusocińskiemu. Występ naszej młodzieży okazał się dużym sukcesem, a cały zespół  muzyczny zrobił niebywałe wrażenie na gościach obecnych na uroczystości. Poniedziałkowe spotkanie uświetniła obecność pana Macieja Wierzyńskiego, który w rozmowie z Henrykiem Urbasiem przybliżył postać swojego stryjecznego dziadka Kazimierza Wierzyńskiego: jego sportowe fascynacje i tajniki literackiego warsztatu. Cały pobyt w Warszawie na długo pozostanie w pamięci uczestników tego szczególnego wydarzenia.
Młodzież i Dyrekcja Szkoły w Niedomicach kieruje szczególne podziękowania pod adresem Pani Burmistrz Marty Herduś za pokrycie kosztów wyjazdu a tym samym umożliwienie udziału w tych szczególnych uroczystościach.
Niedomicka młodzież swoją postawą i  wysokim poziomem artystycznym godnie reprezentowała nie tylko szkołę, ale  i Gminę Żabno.